Meslek Lisesi ve Lise Okul Dergisi Örnekleri

Bir öğrenci olarak, sesinizi, fikirlerinizi ve yaratıcılığınızı topluluğunuzla paylaşmanın kendi yayınınızın sayfalarından daha iyi bir yolu yoktur. Bir meslek lisesi ya da lise dergisi şef editörü olsanız da, yarattığınız içeriği yayınlama ve arkadaşlarınızla paylaşma özgürlüğüne sahip olmak eşsiz bir başarı ve gurur duygusu sağlar. Okul dergileri, öğrencilerin başka türlü sahip olamayacakları şekilde oluşturmaları ve ifade etmeleri için bir çıkış sağlar; Öğrenci tarafından işletilen yayıncılık, öğrencilere özel bir platform sunar.

Kendi Lise Okul Derginizi Tasarlayın

Tabii ki, bazı okullar daha önce kurulmuş yayınlara sahip değiller veya belki de var olanlar sizin işinize hitap etmiyor. Sıfırdan yeni bir yayın oluşturmak korkutucu olabilir, ancak arkadaşlarınızın tüm yol boyunca destek vermeleri için orada olacağından emin olabilirsiniz.

Öğrenciler Tarafından Yayınlanan Lise Okul Dergisi Türleri

Artık kendi lise okul derginizi oluşturmaya karar verdiğinize göre, tam olarak ne olacağını merak ediyor olabilirsiniz: kampüs haberleri? Moda? Kültür? Yukarıdakilerin hepsi? Ayrıca, yapmak istediğiniz yayın türüyle ilgili bir soru da bulunuyor: geleneksel bir geniş sayfa gazete veya belki de parlak renkli bir dergi mi basmak istiyorsunuz? Olasılıklar gerçekten sonsuzdur ve bu, yarattığınız içerik üzerinde tam hüküm süren sihrin bir parçasıdır.

Lise Okul Dergileri İçin İlham

Öncelikle gelecek yılki tema geliştirme konusunun harika alanlarına dalmanın zamanı geldi. Bu bir süreç. Hatta biraz karmaşık bir süreç ve birçok okul dergisi yazarı da sandığınızın aksine bu sürece güle oynaya başlamadı. Neyse ki, aradığınız her yönden seçenekleriniz, fikirleriniz ve ilham kaynağınız bulunuyor.

En yakın dergi rafına gidin ve en sevdiğiniz yayınlardan birkaçını alın. Ya da aşina olmadığınız bir kaçını kapın. Dergi sayfalarından sonra sayfalarda arama yapmak çeşitlilik sunar ve size çok sayıda fikir verir. Sonrasında internet denen büyük nimetten yararlanarak gördüğünüz örneklerden kendi çıkarım yaptığınız ve aklınızda şekillenen lise okul dergisi örnekleri için nasıl tasarımlar kullanacağınıza bakabilirsiniz.

Lise Okul Dergisi İçin Örnek Tasarım

Tasarım konusunda dergilerin bir standart belirlediğini söylemenin güvenli olduğu söylenebilir. Neyin yeni ve neyin trend olduğunu görmek için ürünlerini daima kontrol eden ve geri dönüş sağlayan büyük okuyucu izleyicileri var. Yaratıcı bir ilham kaynağı olarak siz de mevcuttaki dergilerden örnek alabilirsiniz. Hikayeleri ve içeriği nasıl yerleştirdiklerini inceleyin, neyi ele almak istediğinizi düşünün, dergilerinden bir sayfa alın ve kendi sayfalarınızdan fikirlerinizi veya diğer mizanpaj ayrıntılarını bu sayfa üzerine taslak olarak çizin. Bir derginin tasarımını aynen kopyalamayın. Bu, hem sonrasında telif hakkıyla uğraşmak sorunda kalabileceğiniz can sıkıcı bir süreçtir; hem de kendi özgün fikirlerinizi kullanarak bir okul dergisi tasarlamak bambaşka bir deneyimdir.

Okul Dergisi İçin Konu Örnekleri

Okul dergileri günümüzde giderek daha popüler hale geliyor, çünkü bunlar sadece harika bir bilgi ve eğlence kaynağı değil aynı zamanda öğrencilerin bir iş deneyimi edinmeleri için de harika bir fırsat. Bir hobi olarak başlayan şey, bir gazeteci olarak başarılı bir kariyer haline gelebilir. Geleceğin sizin için neler sakladığını kim bilebilir? Ancak ünlü bir gazeteci olana kadar ilgi çekici makaleler yazmaya başlamanız gerekiyor. Ve kendi okul derginize kompozisyon yazmaktan daha iyi bir fırsat var mı? Eğer bir telaş içinde sıkışmış hissediyorsanız ve bir başlangıç ​​noktasına ihtiyacınız varsa, ilginç okul dergisi konuları örneklerinden ilham alabilirsiniz.

Haberler

Bu bölüm, lisede meydana gelebilecek önemli olayları veya öğrencileri veya öğretmenleri etkileyebilecek olayları belirtir. Sunmakta olduğunuz haberlerin güncel ve alakalı olduğundan emin olun. Aslında, bunlar ön sayfa hikayeleridir ve orada olmayı hak ederler. Öngörülebilir bir gelecekte gerçekleşecek olan kültürel bir festival veya maskeli balo ya da bir önceki hafta olan bir edebiyat sınavının sonuçları hakkında yazabilirsiniz. Hangi konuyu seçerseniz seçin, okul dergisi okuyucularınız için hem bilgilendirici hem de büyüleyici olacak herhangi bir haberi dahil etmeye çalışın.

Kulüpler

Bu etki alanı gerçekten çok geniş ve çok popülerdir. Ayrıca okulunuzdaki çeşitli kulüplerle ilgili bir makale yazmak da önemli değil. Spor kulüpleri, tiyatro kulüpleri, sanat kulüpleri, kitap kulüpleri, şiir kulüpleri, kelimenin tam anlamıyla okulunuzun desteklediği her kulüp hakkında yazabilirsiniz. Kulübün ne yaptığı, onlara katılmak isterseniz kiminle iletişim kurmanız gerektiği ve diğer yararlı detaylar gibi tüm önemli bilgileri verdiğinizden emin olun. İlginç okul dergisi konularını düşünürken, daima kulüpleri de eklemeyi unutmayın. Hem modaya uygun hem de erişilebilir.

Spor Dalları

Spor konuları gerçekten herhangi bir okul dergisinin nimetidir. Herkes bu tür yazıları okumayı çok sever, çünkü kolayca okunabilir ve merak uyandırıcıdır. Tüm spor etkinliklerini ve gelecekte gerçekleşmesi muhtemel olayları vurgulayın. Yarışmalar veya takımlar hakkında yazıyorsanız, tarafsız kaldığınızdan ve gerçekleri objektif bir bakış açısıyla sunduğunuzdan emin olun. Ayrıca spor yapmanın önemi veya aktif bir insan olmanın yararları hakkında da konuşabilirsiniz.

Röportajlar

Röportaj yazıları okul dergisi konuları hakkında konuşurken şarttır. Öğrenciler, okul arkadaşları ve öğretmenleri hakkında daha fazla şey keşfetmeye heveslidirler. En sevdiğiniz öğretmeninizle veya bir yarışmayı kazanan bir arkadaşınızla röportaj yapabilirsiniz. Sorularınızı akıllıca seçin, birisini seçin, onunla röportaj yapın ve sonra harika bir hikaye yazın. İnsanlar röportaj yaparken kendilerini açmaya meyillidirler ve yaşamları hakkında ilginç detaylar öğrenirsiniz. Müthiş değil mi?

Trendler

Lise öğrencilerinin takip ettiği son trendleri yazın. Bugünlerde gerçekten popüler bir mesele. Biraz araştırma yapın ve teknoloji, ilişkiler, moda, müzik ve hatta sosyal medyadaki eğilimler hakkında konuşun. Öğrenci arkadaşlarınız, okul dergilerinin sadece eğitim konuları değil, bazı çağdaş konular içerdiğini görünce sizi takdir edeceklerdir. Okuyucularınız bu tür makaleleri çok çabuk tüketecektir.

Kişisel Deneyimler

Özel düşüncelerinizi ve görüşlerinizi birisiyle paylaşmak konusu oldukça etkileyici ve çekici olabilir. Pek çok başka öğrenci kendisini okul dergisi hikayelerinizde bulabilir ve kim bilir, okul derginiz için bazı makaleler yazmak için cesaret toplayabilir.