Okul Dergisi Bölümleri ve Editör Yazısı

Okuldaki başarıları tanımanın yanı sıra, haberleri, makaleleri, endişe konusundaki makaleleri ve öğrencilerin birbirlerinin yeteneklerini takdir etmelerini sağlamak için bir yoldur. Her okul farklıdır ve okul derginize ekledikleriniz okulunuzun karakterine bağlı olacaktır. Dergiyi bir araya getirmek size düşerse ve bunu ilk defa yapıyorsanız, neleri dahil edeceğinizi bilmek isteyeceksiniz. Derginizi yıllık olarak, her dönem veya her ay yayınlıyorsanız, panik yapmanıza gerek yoktur, okuyucuların hoşlanacağı güvenilir bir okul dergisi formüle edebilirsiniz.

Okul Dergisi Giriş Bölümü

Bir öğrenci grubu yeni bir dergi çıkarmayı düşündüğü zaman, önce derginin muhtemel okuyucuları hakkında düşünür. Okulunuzu ve öğrencilerin özelliklerini düşünmeniz gerekir. Bir ortaöğretim kurumunda, muhtemelen 14 ila 18 yaşları arasındaki öğrenciler var. İki yaş arasında büyük bir fark olduğu için, oldukça uzun bir düzen ile herkese hitap etmeniz gerekiyor. Bazen, dergi yayıncıları, okuyucuların yeni bir dergide görmek istediklerini görmek için pazar araştırması yapar. Okul dergisinde öğrencilerin ne istediğini görmek için okulunuzda bazı araştırmalar yapabilirsiniz. Bir anketi her sınıftan bir öğrenci aracılığıyla dolaştırabilirsiniz.

Derginizin nasıl görüneceğini, hangi resimleri, grafikleri, yazıları ve yazı tiplerini kullanacağınızı düşünün. Derginizin okuyucuları sayfalarına davet etmesini istemeniz normaldir. Bunun için derginizin heyecan verici ve eğlenceli görünmesi gerekiyor. Dünyanın en güzel yazılmış okul dergisi, ilk önce dikkat çekmeyi başaramazsa, raflarda kalacaktır.

Derginiz bir kağıt dergi mi, bir e-dergi mi, yoksa ikisinin birleşimi mi olacak? İnternet erişimi olanlar bir e-dergi okuyabilir; Ancak, evde internet erişimi olmayanlar dergiyi hiç okuyamayabilir. Milyonlarca insanın evde internet erişimi olmadığını düşünün. Bir seçim teklif etmek ya da derginizi bir bildiri olarak yayınlamak daha akıllıca olabilir.

Eğlenceli Kısımlar

Sadece kendiniz için ilginç bir dergi üretmenin faydası olmaz. Derginizi, okuyucularınız için ilginç olarak şekilde hazırlayın. Okul spor demirbaşları, yurtiçi ve yurtdışındaki okul gezileri ve okul kulüpleri hakkında rapor verin. Ayrıca makalelere, özelliklere, şiirlere ve resimlere ihtiyacınız olacak ve bulmacalar, oyunlar gibi eğlenceleri kısımlar da dahil etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca okul bildirimlerini ve bilgilerini de içermelisiniz. Size bazı fikirler vermek için çevrimiçi olan pek çok okul dergisine göz atın.

Öğrencilerin Katkıları

Okulunuzdaki öğrencilerden dergiye katkılarını istemek isteyebilirsiniz. İlgili kişiye, okul duyuru panosuna bir bildirim ekleyip ekleyemeyeceklerini ve okul dergisine katkılarını istediğinizi yazın. Okulun dört bir yanından gelen katkılar çeşitliliği sağlamanın bir yolu olabilir ve derginizin okuldaki her yaş ve ilgi alanına ulaşmasını kolaylaştırabilir. Okul kulübü üyelerinden ve son zamanlarda okul gezileri veya ziyaretleri olanlardan katkı isteyin. Spor takım üyelerinden spor fikstürlerini rapor etmelerini isteyebilirsiniz. Okuldaki herhangi birinin başkaları için ilginç olabilecek sıra dışı bir hobisi veya ilgisi var mı? Makaleler, tüm okuyucularınızın ilgisini çekecek maddeler üzerinde olmalıdır; örneğin, sınav veya test başarıları ile ilgili bir makale, tüm öğrencilerle ilgilidir.

Başlıklar ve Yazı Stili

Başlıklar ve yazı stili önemlidir. Derginizin bir okul kitabı veya ders kitabı gibi görünmesini istemezsiniz, ama aynı zamanda okulunuzu kötü yansıtan bir şey üretmek de istemezsiniz. Unutmayın, okul dışında ebeveynler, yerel yetkililer veya diğer yetişkinler gibi insanlar bir sorunla karşılaşabilirler. Derginize doğru olmayan hiçbir şey koymamalısınız. Okullar, tüm topluluklar gibi, çoğu olumsuz olan dedikodu yataklarıdır; bunlara okul dergisinde yer vermemelisiniz. Eğer dergiye herhangi bir şey koymak konusunda emin değilseniz, konuyu yazmayın veya bir yetişkin veya öğretmenden tavsiye isteyin.

Okul Dergisini Düzenleme

Bir okul dergisini düzenlemek hem sorumluluktur hem de çok eğlencelidir. Ayrıca gelecekteki işverenlerin Özgeçmişinizde görmekten memnun olacakları bir şeydir, çünkü işyerinde sorumluluk, karar alma, zaman yönetimi ve diğer yetenek ve becerileri gösterir. Bu arada, okul dergisini bir araya getirerek eğlenebilir ve çok şey öğrenebilirsiniz. Nelerin dahil edileceğine karar vermek, sizi bazı ilginç yerlere götürecek bir yolculuğun başlangıcıdır. Okuyucularınızın ilgisini çekmek, eğlendirmek, onların talepleriyle ilgilenmek ve bilgilendirmek isteyerek başlarsanız. Okul dergisine ne dahil edeceğinizi bildiğinizde tüm işler daha kolay ilerler.

Editör Yazısı

… Okulu’nun yıllık dergisinin 20. sayısına hoş geldiniz. Okulun en unutulmaz ve kıymetli anlarının çözülemeyen dünyasını kesinlikle çözecek olan sorunu ortaya çıkarmak için tüm yeni umut ve tonlarla hazır olduğumuzu kabul ettiğimiz için gerçekten gururlu ve coşkuluyuz.

Dergi, çocukların yaratıcı yönlerinin doğal olarak çiçek açması için bir can suyu görevi olarak görülüyor. Bu mütevazi girişim, tomurcuklanan beyinleri, hayal gücü ve deneyim dünyasında dolaşmalarına izin vererek serbest bırakmaktır.

Genç yazarlarımızın coşkulu yazıları okurların ilgisini ve beğenisini elde etmek için kesinlikle yeterli. Bu hatıra, aslında yeteneklerimizin yaratıcılığını şekillendirmesi ve farkındalık yapma sanatını öğrenmesi için dinlendirici bir girişimdir çünkü inanıyorum ki başarı, algılama gücü, gözlemleme gücü ve keşfetme gücümüze bağlı. Olumlu tutumun, sıkı çalışmanın, sürekli çabaların ve genç arkadaşlarımızın sergilediği yenilikçi fikirlerin kesinlikle okurların aklını başından alacak ve onları gerçek dışı alaysız eğlence ve zevk dünyasına götüreceğinden eminiz. Bu hazine mağarasına mükemmellik getirmek için amansız çaba gösterdik.

Okul kendine saygı, sevgi, şefkat ve duyarlılığın bir enkarnasyonudur. Olumsuz bir bakış açısını sıkıcılıktan uzaklaştırma ve aydınlığa ve beklentiye kadar değişen bir çocukta duyarlılıkların ince karışımını tanır, takdir eder, alkışlar ve teşvik ederiz. Bu okul, çocukların başarısı ile ilk etapta ün kazanmaktadır. Okul dergisi aynı zamanda, okul içinde inşa edilen okul ruhunu ortak eylemler, düşünceler ve özlemlerle desteklemektedir. Bütün bunların, çocuklarda daha fazla büyüme ve girişime yol açacağına inanıyorum.

Bu derginin amacını başarıyla gerçekleştirdiğinden emin olmak bana büyük zevk veriyor. Öğrencilerin yaratıcılığının ve başarılarının yansıması, derginin özüdür. Öğrenciler ifade edilemeyecek kadar derin ve bastırılmayacak kadar güçlü olan fikir ve düşüncelerini ortaya koymuşlardır. Bu derginin Editörler Kurulu’nun çabalarına değinmeden önce, katkılarını okurlarımızla paylaşmış olan olan tüm katılımcılara teşekkür etme fırsatı buluyorum.